Strona głównaBranżeKim jest konferansjer?

Kim jest konferansjer?

Konferansjerzy to osoby,, które prowadzą wszelkiego rodzaju występy publiczne. Do jego zadań należy przedstawienie przybyłym gościom programu imprezy oraz poprowadzenie jej w jak najlepszy sposób. Za cel stawia sobie kontakt z publicznością. Odpowiednio dobrany konferansjer jest podstawą dobrego eventu, zwłaszcza wtedy, kiedy w zanadrzu ma sporą część żartów i anegdot rozluźniającą atmosferę. Zmniejsza to dystans na płaszczyźnie scena – widz.

Jakie wydarzenia prowadzi?

Jak już wyżej wspomniano – prowadzi wszelkiego rodzaju wystąpienia publiczne. Począwszy od koncertów, gali, jubileuszy, kongresów, inauguracji, wystaw, premier, pokazów mody, pikników, na turniejach sportowych kończąc. A to tylko nie wielka część imprez, do których potrzeba konferansjera.

Co cechuje dobrego konferansjera?

Osoba na tym stanowisku powinna być spontaniczna, wyluzowana, odporna na stres i pomysłowa. Musi lubić kontakt z publicznością i swobodnie czuć się na scenie. Powinna mieć nienaganny wizerunek, miłą aparycję, powinna też być odpowiednio błyskotliwa i charyzmatyczna. Ważna jest tu również łatwość przystosowania się do danej sytuacji – w zależności czy prowadzi event dla przedszkolaków, czy poważną imprezę biznesową.

Najpopularniejsi konferansjerzy w Polsce

Do najczęściej występujących osób na scenie należą: Marcin Prokop, Krzysztof Ibisz, Olivier Janiak, Barbara Kurdej – Szatan, Grażyna Torbicka, Maciej Musiał, Filip Chajzer, Katarzyna Pakosińska, Cezary Pazura, Artur Andrus, Piotr Bałtroczyk, Maciej Stuhr, Tomasz Kammel, Maciej Dowbor, Grzegorz Halama, Jerzy Kryszak.

Zarobki

Ciężko określić jak właściwie wyglądają zarobki. Prawdą jest, że jeśli osoba jest bardziej popularna i na topie zażąda większą zapłatę za swoje usługi. “Przeciętny” konferansjer zarabia średnio 2500 tys brutto miesięcznie, gdzie osoba medialna za jeden występ jest w stanie zażądać dziesięciokrotność tej sumy.

Podsumowanie

Konferansjer jest podstawą imprezy – jeśli jest odpowiednio wygadany i ma osobowość potrafi z prostego eventu zrobić coś ekstra. Coś co każdy będzie wspominał z uśmiechem. Jeśli natomiast brak mu polotu to nawet przy najciekawszej tematyce imprezy może ona po prostu okazać się klapą…

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne