Strona głównaUncategorizedOsuszanie podposadzkowe

Osuszanie podposadzkowe

Zalane mieszkanie to koszmar dla domowników. Usunięcie awarii i efektów zalania nie wystarcza bowiem, by mieć pewność, że nasze pokoje będą nadal bezpieczne. Wręcz przeciwnie, podlany materiał traci swoje właściwości. Dodatkowo wilgoć utrzymuje się w miejscach niedostępnych dla gołego oka, to z kolei skutkuje rozwojem bakterii, wirusów i pleśni, które zagrażają naszemu zdrowiu. Są również przyczyną nieprzyjemnego zapachu. 

Osuszanie stref pod posadzką

Nawet, kiedy w naszym mieszkaniu dochodzi do stosunkowo niewielkiego zalania, warto sprawdzić stan zawilgocenia w warstwach podposadzkowych, gdyż ewentualne szkody mogą wystąpić nawet po kilku miesiącach od zdarzenia. Na początku odpompowujemy wodę z podłogi oraz stosujemy kontrolowaną cyrkulację suchym powietrzem. Wprowadzenie powietrza pod posadzkę jest możliwe, dzięki kilku metodą, a wybór konkretnej jest dopasowywany do danego przypadku. Od rozmiarów powierzchni zależy ilość wykonanych odwiertów oraz ułożenie rur, które w następnej kolejności podłącza się do specjalistycznych urządzeń osuszających.Wpierw osuszamy w trybie ssącym, aby uniknąć wtłaczania wody dalej w konstrukcję. Dopiero potem przechodzimy do tłoczenia powietrza. Można jednak całość osuszania przeprowadzić poprzez ssanie zalegającej wody, ale ten proces jest znacznie dłuższy.

Czas potrzebny na wykonanie całego procesu jest zależny od różnych czynników; przede wszystkim od ilości zalegającej wody. Z reguły wynosi od 2 do 4 tygodni. Oczywiście przez cały ten czas jest on kontrolowany oraz w miarę potrzeb modyfikowany. Jeśli chodzi o cenę to również jest ona dostosowywana do konkretnego przypadku zalania. Prowadzona jest także odpowiednia dokumentacja, co jest niezwykle istotne do ubiegania się o ewentualne odszkodowanie.

Jedynie zalety

Nie można mówić o wadach osuszania podposadzkowego, gdyż w przypadku zalania mieszkania – po prostu ich nie ma, a im szybciej zaczniemy proces osuszania, tym mniejsze będą straty i zakres prac naprawczych. Uchronimy swoje zdrowie, a także będziemy mogli cieszyć się domem bez kosztownych i generalnych remontów.

Więcej na: https://dry-service.pl/osuszanie/osuszanie-podposadzkowe

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

Popularne