Strona głównaPracaCzy fotograf to wymierający zawód?

Czy fotograf to wymierający zawód?

Czy fotograf to wymierający zawód? W dobie telefonów z aparatami o niezwykłych parametrach, gdy każdy może zrobić dowolną liczbę zdjęć i łatwo wydrukować z nich album wydawać by się mogło, że fotografowie nie są już potrzebni.

A jednak – zawód ten ma się świetnie. Bez zawodowego fotografa nie ma ślubu, uroczystości oficjalnej w urzędzie, uroczystości szkolnej czy firmowego wydarzenia. Fotograf pojawia się wszędzie tam, gdzie konieczne lub tylko pożądane jest uwiecznienie ważnych momentów. W takich sytuacjach nikt nie chce ryzykować, że pamiątkowe zdjęcia będą kiepskie lub że nie wyjdą.

Fotograf – zawód

Fotografowanie jest rzemiosłem, które czasami zmienia się w sztukę. Żeby nauczyć się robić zdjęcia w każdych (a nie tylko optymalnych) warunkach konieczne jest zdobycie wiedzy i doświadczenia. Nie wystarczą internetowe kursy, dlatego dobry fotograf ma za sobą co najmniej kursy. A najlepsi mają także odpowiednie wykształcenie zdobyte w szkołach średnich lub na studiach.

Fotograf – specjalizacja

Zawodowi fotografowie z reguły wybierają specjalizację – portrety, fotografia ślubna, fotografia jedzenia, modowa, przyrodnicza i tak dalej. Pozwala to uzyskać świetne efekty w danej dziedzinie. Są także fotografowie specjalizujący się w fotografii okazjonalnej, robiący reportaże czy zdjęcia pamiątkowe z uroczystości. Każda specjalizacja ma swoje wymagania, także techniczne. Współczesny fotograf ma do dyspozycji zaawansowaną technikę, ale nadal to jego wiedza i umiejętności stanowią o jakości zdjęcia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne