Strona głównaLifestyleDlaczego biotyna ma tak dobry wpływ na włosy i paznokcie?

Dlaczego biotyna ma tak dobry wpływ na włosy i paznokcie?

Biotyna – z greckiego jest zwana witaminą życia. Odpowiednia suplementacja biotyną pozytywnie wpływa pozytywnie na włosy i paznokcie. Co ciekawe, biotyna może być pita w formie rozcieńczonego w wodzie proszku.

Włosy i paznokcie są narażone na uszkodzenia

Włosy i paznokcie są codziennie narażone na działanie czynników zewnętrznych. Jako pierwsze z naszego organizmu reagują też na działanie szkodliwych czynników wewnętrznych. Oznacza to, że wyjątkowo łatwo mogą ulec uszkodzeniom pod wpływem źle dobranej lub ubogiej diety, destruktywnego oddziaływania hormonu stresu (kortyzolu) lub też wiatru czy kwaśnych deszczy. Jeśli włosy wyglądają na zmęczone, być może zaczynają się kruszyć lub wypadać, a paznokcie bledną i stają się łamliwe, to warto włączyć kurację biotyną.

Dodaj energii włosom i paznokciom

Prozdrowotne właściwości biotyny są nie do przecenienia. Jako witamina z grupy B (konkretnie B7, nazywana też bywa witaminą H) ma wpływ na tworzenie w organizmie glukozy, a więc od niej pośrednio zależy, czy komórki mają siłę do pracy – regenerowania się, wzrostu czy też usuwania tych fragmentów, które są uszkodzone. Jest więc jak naturalny antyoksydant. Ponadto uczestniczy w syntezie kwasów tłuszczowych, odpowiedzialnych za barierę hydrolipidową skóry, w tym także tej na głowie. Zaburzenia cyklu przemiany kwasów tłuszczowych prowadzą do nadmiernego wydzielania sebum, co z kolei sprawia, że pory skóry zatykają się i włosy nie mogą być prawidłowo odżywiane, a więc prawidłowe syntetyzowanie kwasów jest niezmiernie ważne dla włosów i paznokci.

Wybierz dla siebie to, co najlepsze

Biotyna występuje naturalnie np. w jajkach, ryżu czy w szpinaku, ale bywa, że jej podaż w diecie nie jest wystarczająca, (co ciekawe może wynikać to np. ze zbyt dużego spożycia awidyny – białka obecnego np. w jajach, które blokuje wchłanianie biotyny). Badania potwierdzają, że kiedy pojawiają się problemy ze zdrowiem włosów i paznokci, dodatkowa suplementacja witaminy H daje widoczną poprawę. Biotyna opinie – to hasło, które jest często poszukiwane przez osoby planujące rozpoczęcie suplementacji. Wydaje się jednak, że bardziej niż na opiniach z Internetu warto polegać na opinii dietetyka i kosmetologa. Warto też sprawdzić, jak wypadają badania przeprowadzone przez naukowców. Przykładowo badanie przeprowadzone przez Glynis Ablon z The George Washington University School of Medicine and Health Sciences, potwierdziło, że że suplementy zawierające biotynę znacznie poprawiły wzrost włosów po 90 dniach suplementacji. Również osoby, które zdecydowały się na picie biotyny, potwierdzają, że po włączeniu jej do diety ich włosy i paznokcie odzyskały blask. Płytka paznokci stała się ponownie mocna i ładnie zaróżowiona, a pukle gładkie i silne.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne