Strona głównaLifestyleZapewnij dziecku bezpieczeństwo podczas wakacji - zapisz je na nauke pływania

Zapewnij dziecku bezpieczeństwo podczas wakacji – zapisz je na nauke pływania

Wakacje to czas odpoczynku i wypraw na baseny, nad rzekę czy morze. To czas beztroskich zabaw, ale by takie były warto najpierw poświęcić trochę czasu i zapisać dziecko na naukę pływania. Dziecko, które umie pływać będzie czuło się pewniej podczas wodnych szaleństw, a do tego rodzic będzie spokojniejszy. Woda to świetne miejsce na spędzenie wakacyjnego czasu, ale warto też pamiętać, że może być niebezpieczne. Dlatego tak ważne jest by nauczyć dziecko pływać.

Nauka pływania z instruktorem

Warto zapisać dziecko na naukę pływania z instruktorem, który zna się na rzeczy i w przystępny sposób nauczy dziecko pływać. Dopasowane ćwiczenia do umiejętności i wieku dziecka sprawiają, że z chęcią uczy się tego co pokazuje instruktor. Nauka pływania mimo, że nie jest w naszym kraju obowiązkowa powinna być postrzegana przez rodziców jaki ich obowiązek względem dziecka. Osoby, które nie nauczyły się pływać w dzieciństwie mają później pod górkę i trudniej w dorosłym życiu ogarnąć im tą czynność, która dla dziecka okazuje się dość prosta do ogarnięcia jeśli tylko rodzice zadbają o dobrą szkołę pływania.

Zajęcia indywidualne czy grupowe?

Do wyboru w szkole pływania są zajęcia indywidualne lub grupowe. To na jakie zajęcia zapisze się dziecko zależy od preferencji rodzica i dziecka. Jedne dzieci z łatwością odnajdują się w grupie i świetnie sobie radzą z ćwiczeniami, a inne będą wolały się uczyć tylko z instruktorem, który skupia całą uwagę na konkretnym dziecku. Zarówno jedna i druga forma nauki pływania jest dobra i w obu przypadkach dzieci uczą się pływać dlatego to jakie zajęcia się wybierze jest raczej drugoplanowa. Najważniejsze by dziecko nauczyło się pływać. Ważne jest również to by uczulić dzieci na to, że woda to żywioł i nawet jeśli umie się pływać w wodzie nie można być za pewnym siebie by nie doszło do tragedii. Dobrze by dziecko od najmłodszych lat wiedziało jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na nie nad wodą i by nie ulegało presji grupy podczas wodnych wypraw.

Podsumowując mimo, że nauka pływania nie jest obowiązkowa warto jest zapisać dziecko na zajęcia by nauczyło się pływać i wiedziało jak w bezpieczny sposób korzysta z wody.

Gdzie zapisać dziecko na naukę pływania? 

Praktycznie w każdym średnim lub dużym mieście jest szkółka pływacka.  Dla mieszkańców Warszawy i okolic rekomendujemy zajęcia, które odbywają się w basenie MOSiR w Mińsku Mazowieckim, przy ulicy Wyszyńskiego 56.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne