Strona głównaBranżeWspółpraca startupu z software house

Współpraca startupu z software house

Czy startup powinien współpracować z software house? Wielu początkujących przedsiębiorców w góry odrzuca taką możliwość uznając, że będzie ona zbyt kosztowna dla firmy znajdującej się na początku swojej drogi. Tymczasem zakres potencjalnych korzyści w zupełności usprawiedliwia ponoszone koszty. Dzięki współpracy można bowiem zyskać wiele więcej niż tylko dobre oprogramowanie.

Jakie korzyści dla startupu mogą wynikać ze współpracy z software house? O czym warto wiedzieć analizując możliwości rozpoczęcia współpracy?

Prototypowanie i finansowanie 

O prototypowaniu, modelach MVP i pozyskiwaniu finansowania napisano już wiele. Nie będziemy zatem powielać tych treści i wspomnimy tylko, że takie usługi istnieją i cieszą się rosnącą popularnością. Usługi software house już od dawna nie ograniczają się wyłącznie do produkcji oprogramowania i warto mieć tego świadomość.

Wsparcie rozwojowe zapewniane przez software house

Ciekawą usługa oferowaną przez software house-y obsługujace startupy jest wsparcie rozwojowe. Polega ono na zapewnieniu ciągłości rozwoju oprogramowania, wprowadzeniu niezbędnych zmian i prowadzeniu szkoleń pracowników. Usługa ta ma na celu wspieranie startupów i maksymalizowanie korzyści wynikających z wdrożenia systemów IT.

Dzięki wsparciu rozwojowemu ze strony software house początkujący przedsiębiorcy mają zapewniony dostęp do najnowszych trendów technologicznych. Dzięki temu są w stanie umacniać przewagę technologiczną nad konkurentami i budować nowe jej źródła. Są też przygotowani na nieoczekiwane zmiany, które mogą dramatycznie zmienić zasady funkcjonujące na danym rynku lub w danej branży.

Outsourcing programistów z software house

Kolejną ciekawą usługą software house-ów jest outsourcing programistów. Usługa ta cieszy się dużym powodzeniem wśród startupów. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że pozwala generować oszczędności na działaniach związanych z rekrutacją i szkoleniem programistów. Wynajmowanie pracowników z software house w ekstremalnych sytuacjach pozwala na całkowite eliminowanie zapotrzebowania na kompetencje związane z procesami pozyskiwania programistów i zarządzania zespołami IT.

Podobnie jak w przypadku wsparcia rozwojowego, outsourcing pracowników software house pozwala na pozyskiwanie wiedzy o najnowszych trendach i technologiach. Wysoko wykwalifikowani i doświadczeni programiści umożliwiają firmie podnoszenie poziomu innowacyjności, co w obecnych warunkach gospodarczych jest korzyścią, której nie można zignorować.

Outsourcing usług dodatkowych

Software house-y współpracujące ze startupami mogą także zapewniać wsparcie w obszarach niekoniecznie kojarzonych z działalnością firm programistycznych. Mowa tu o:

  • marketingu
  • zarządzaniu projektami
  • zapewnieniu bezpieczeństwa danych

Im szerszy jest zakres usług świadczonych przez software house, tym większe są potencjalne korzyści wynikające ze współpracy. Dlatego brak zainteresowania kompleksową ofertą firm programistycznych podczas wyboru partnera technologicznego jest powaznym bledem. Błędem, który może mieć poważny wpływ na powodzenie przedsięwzięcia i osiągnięcie sukcesu na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne