Strona głównaFinanseUlga Internetowa. Czy nadal można odliczyć koszty internetu od podatku?

Ulga Internetowa. Czy nadal można odliczyć koszty internetu od podatku?

Każdy z podatników może skorzystać jednokrotnie z odliczenia kosztów internetu od podatku podczas dokonywania rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z ulgi internetowej? Ulga internetowa przysługuje jednokrotnie każdemu z podatników, obejmując dwa nastepujące po sobie okresy rozliczeniowe.

Każdy z podatników może więc uzyskać zwrot kosztów za korzystanie z internetu dwa razy. Maksymalna kwota, jaką można odliczyć od podatku również jest ograniczona: każda osoba może liczyć na zwrot kosztów o maksymalnej wartości 760 zł w skali roku. Jeżeli prowadzimy wspólne gospodarstwo domowe z żoną lub mężem i już skorzystali oni z odliczenia kosztów internetu od podatku, drugi z małożnków również może to zrobić. Musi jednak pamiętać, że konieczne jest aby to jego dane znajdowaly się na fakturze lub dokumencie potwierdzającym koszt poniesiony z tytułu korzystania z sieci internetowej w danym roku podatkowym.

Jak skorzystać z ulgi internetowej?
Ulga podatkowa przysługuje nie tylko osobom, które korzystają z internetu w domu i posiadają modem. Nawet jeżeli z internetu korzystamy wyłącznie przy użyciu telefonu komórkowego, co jest bardzo popularne wśród osób młodszych – nadal możemy skorzystać z odliczenia. Aby to zrobić, będziemy potrzebowali dokumentu potwierdzającego zakup usługi internetowej oraz potwierdzenia uiszczenia opłaty za tę usługę. Może być ono w formie potwierdzenia przelewu pobranego z konta bankowego lub potwierdzenia zapłaty, jeżeli płatność uregulowaliśmy w formie gotówkowej. Dokument potwierdzający nabycie usługi musi również jasno określać termin, w jakim obowiązywała, jej rodzaj oraz dane podatnika. Odliczenie ulgi internetowej przysługuje każdemu podatnikowi rozliczającemu się przy pomocy formularzy: PIT-36, PIT-37, PIT-38. Do formularza należy dolączyć formularz PIT/O, który umożliwia odliczenie różnego rodzaju ulg podatkowych od rocznego rozliczenia z fiskusem.

Kwestia ulgi internetowej zawsze budzi wiele pytań. Warto być jednak świadomym odpowiedzi na nie, aby móc skorzystać z odliczenia ulgi za internet od podatku. Do tego będziemy potrzebowali dokumentów potwierdzających koszty poniesione w przeciągu roku, związane z korzystaniem z sieci internetowej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne