Kto z nas nie marzy o świetlistym spojrzeniu przez cały dzień? Worki pod oczami potrafią niestety pozbawić nas złudzeń. O ile u młodszych osób zwykle wywołane są obrzękami powstającymi np. wskutek niewyspania i zmęczenia. To u dojrzałych kobiet i mężczyzn, zwykle są objawem starzenia się i utraty jędrności skóry. Czy można się skutecznie pozbyć cieni i obrzęków w okolicy oczu?
Gdy kremy pod oczy nie pomagają
Worki pod oczami to problem nie tylko natury estetycznej, ale także zdrowotnej. Często przyczyną jest obrzęk, który może wynikać z poważnej choroby. W sytuacjach, gdy podpuchnięte oczy to objaw niewyspania lub działanie genów, to krótkotrwale pomóc mogą kremy oraz domów sposoby na zwalczanie cieni pod oczami. Najczęściej jednak problem ten nawraca i niezbędne jest wykonanie odpowiedniego zabiegu.
Zabiegi na worki pod oczami
W gabinetach medycyny estetycznej znajdziemy wiele zabiegów, które wyeliminują nasze worki pod oczami. Przed wyborem danej metody, warto skonsultować swój wybór z lekarzem, który dopasuje zabieg do naszych potrzeb i oczekiwań. W ofercie profesjonalnych gabinetów znajdziemy:
- Endolifting laserowy polega na bezbolesnym podgrzaniu skóry od wewnątrz. Laser rozpuszcza nadmierne pokłady tkanki tłuszczowej oraz poprawia jędrność skóry. Działanie termiczne lasera na skórę powoduje wzmożoną syntezę kolagenu, co wpływa na poprawę jej napięcia.
- Laser frakcyjny powoduje mikrouszkodzenia skóry, w ten sposób stymuluje skórę do regeneracji.
- Osocze bogatopłytkowe zawiera czynniki silnie stymulujący skórę do regeneracji, który aplikuje się przy pomocy mikroiniekcji.
- Karboksyterapia poprzez poprawę krążenia krwi i chłonki bardzo skutecznie redukuje obrzęki pod oczami.
- Blepharoplastyka jest zabiegiem chirurgicznym i polega na usunięciu nadmiaru wiotkiej skóry. Efekt jest bardzo dobry, jednak wymaga dłuższej rekonwalescencji.
Czynniki niesprzyjające skórze pod oczami
Warto zawsze pamiętać, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego, aby uniknąć worków pod oczami trzeba mieć na uwadze czynniki, które nie sprzyjają naszej skórze, czyli:
- odwodnienie organizmu,
- niedobór elektrolitów,
- palenie tytoniu,
- niedostateczna ilość snu,
- a także nadmiar soli w spożywanych produktach.