Strona głównaUncategorizedWyprawka przedszkola - co warto kupić?

Wyprawka przedszkola – co warto kupić?

Choć do pierwszego dnia w przedszkolu jeszcze wiele czasu, to warto już wcześniej przygotować listę rzeczy potrzebnych akcesoriów. Dzięki temu można uniknąć wiele niepotrzebnego stresu i nerwowej wyprawy do sklepu. W wielu przypadkach jest tak, że lista niezbędnych rzeczy jest podawana na jednym z pierwszych spotkań z rodzicami – czyli na przykład na dniu otwartym w przedszkolu lub podczas zajęć adaptacyjnych. To, co znajdzie się w wykazie zależy od wielu czynników, m.in. czy jest to przedszkole prywatne czy państwowe oraz od tego jakie zasady panują w danej placówce. Niekiedy jest tak, że rodzice do przedszkola przynoszą wszystko – od ubranek na zmianę, przez artykuły plastyczne po mokry papier toaletowy, w innym miejscu właściwie wszystko jest zapewniane przez przedszkole. Są jednak rzeczy, które w wyprawce muszą się znaleźć.

Lista zakupów przed pierwszym dniem w przedszkolu

Wyprawka do przedszkola może różnić się nie tylko pomiędzy placówkami, ale i między grupami w jednym przedszkolu. Dlatego przed zakupami warto odwiedzić stronę przedszkole prywatne Szczecin lub zadzwonić do placówki. W końcu w inne przedmioty będziemy musieli wyposażyć trzylatka, a innego ekwipunku będzie wymagał sześciolatek. Co kupić, aby wyprawka do przedszkola była kompletna?

W wyprawce przedszkolaka nie może zabraknąć:

  • ubranek i bielizny na zmianę – w zależności od możliwości lokalowych, będą one w szafce w szatni albo w innym miejscu;
  • kapci – w przedszkolach zazwyczaj jest ciepło, nie wybieraj mocno zabudowanych butów, ocieplanych w środku. Dobrze sprawdzają się buty na zmianę przypominające sandałki;
  • piżamki – w pierwszej grupie dzieci leżakują, w kolejnych zazwyczaj już nie ma regularnego spania;
  • szczoteczki, pasty i kubka do mycia zębów;
  • szczotki lub grzebienia do włosów.

Istotne jest to, że wszystkie rzeczy muszą być podpisane. Jest na to wiele łatwych sposobów. Można wykorzystać gotowe miejsca na ubrankach, naprasowanki lub po prostu podpisać rzeczy markerem na metkach.

Sprawdź zanim kupisz

Przedszkola publiczne i prywatne znacznie różnią się od siebie w zakresie niezbędnego wyposażenia. Dlatego wyszukując przedszkole prywatne Szczecin możesz przekonać się, czy Twoja lista zakupów jest kompletna. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne