Strona głównaUncategorizedSuchy lód co to jest?

Suchy lód co to jest?

W wielu aspektach naszego życia stosuje się lód. Warto sobie zdać sprawę z tego, że nie zawsze chodzi tylko i wyłącznie o ciecz zmieniającą stan skupienia z ciekłego w stały. Jest bowiem jeszcze inne rozwiązanie, a mianowicie chodzi tu o suchy lód. Co to jest spyta ktoś? Warto więc nieco rozwinąć temat i pochylić się nieco bliżej nad wspomnianą przed momentem odmianą lodu.

Suchy lód jest to naturalnego pochodzenia substancja wytworzona na bazie dwutlenku węgla poddanego zmrożeniu. Tym samym nie są prawdziwe kojarzenia, że jest to coś sztucznego lub szkodliwego dla naszego zdrowia. Produkt ten nie posiada zapachu ani smaku tym samym jest to idealny dodatek do drinków i innych napojów. Najważniejszą cechą wyróżniającą suchy lód jest sublimacja, a zatem możliwość zmiany stanu skupienia ze stałego w lotny. Jak widać doskonale, jest tu pominięty etap przejścia w fazę ciekłą. Warte dodania jest również to, że suchy lód kreuje wokół siebie bakteriostatyczną atmosferę. Skutkiem tego zjawiska jest to, że w znacznym stopniu podnosi się jakość poddanych chłodzeniu produktów. Ma to swoje uzasadnienie w tym, że nie zachodzi w nich proces utleniania. Do tego wymieniając właściwości suchego lodu, trzeba również zaznaczyć, że jest to produkt niewytwarzający osadów, wilgoci, a do tego jest on niepalny. Na skutek licznych walorów jest to coraz popularniejsza alternatywa dla tradycyjnego lodu tworzącego się z wody. Najbardziej popularne zastosowanie tej odmiany lodu to oczywiście wykorzystywanie go na wszelkiego rodzaju imprezach o charakterze okolicznościowym. Warto jednak podkreślić, iż nie jest to kres zastosowania powyższego rozwiązania. Trzeba bowiem wiedzieć, że jest to również powszechnie wykorzystywana opcja do utrzymania stałej i niskiej temperatury w placówkach laboratoryjnych, chłodnictwie, cateringu, ale jest to też i środek czyszczący. Jak zatem widać możliwości suchy lud oferuje nam wiele i tym samym popularność jego stale wzrasta. Na skutek
coraz rzadziej pojawiają się pytania typu – suchy lód co to jest?

Więcej na: https://elod.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne