Strona głównaUncategorizedMalowanie paznokci - jak poprawnie zrobić manicure hybrydowy?

Malowanie paznokci – jak poprawnie zrobić manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy cieszy się dużą popularnością  od dłuższego czasu. Nie jest już zarezerwowany jedynie dla salonów kosmetycznych, ponieważ dostępność produktów zapewniła możliwość wykonywania go w domu. Samodzielnie można wyczarować piękne stylizacje, ale należy wiedzieć, jak poprawnie malować paznokcie lakierami hybrydowymi.

Zabezpieczy wolny brzeg paznokci

Lakiery hybrydowe mają inną gęstość od klasycznych lakierów i inny skład, dlatego nie zastygają samoistnie i potrzebują specjalnej lampy z promieniowaniem LED lub UV. Przy malowaniu ważne jest, by uważać na skórki, by lakier się nie rozlał. Jednak istotne jest także, by zabezpieczyć wolny brzeg paznokcia – krawędź frontową paznokcia.

Ma to znaczenie dla trwałości, ponieważ zabezpiecza przed zapowietrzeniem i uszkodzeniami lakieru, jak odpryski czy pęknięcia. W celu odpowiedniego zabezpieczenia należy wszystkie kolejno nakładane preparaty, łącznie z lakierem nałożyć także na krawędź paznokcia poza opuszkiem palca – delikatnie od spodu. To zapobiega dostawaniu się powietrza pod lakier.

Nałożyć cienkie warstwy lakieru

Lakiery hybrydowe są często bardzo wodniste, więc trzeba uważać przy malowaniu na ich ilość na pędzelku. Należy nakładać cienkie warstwy lakierów, dzięki czemu unikniemy rozlewaniu na skórki oraz smug. Poza tym, cienkie warstwy lepiej i szybciej będą się utwardzały.

Ustawić odpowiedni czas utwardzania

Nie każda lampa będzie odpowiednia dla wszystkich rodzajów lakierów hybrydowych. Ważne jest, jakie promieniowanie i moc zapewnia lampa. Niektóre lakiery potrzebują promieniowania UV, a inne LED. Taka informacja zawsze jest zawarta na opakowaniu. Poza tym, zbyt słaba lampa nie będzie utwardzała prawidłowo lakieru – konieczne będzie dłuższe naświetlania lub powtarzanie czynności. 

Lakiery hybrydowe są bardzo na topie obecnie, więc można je kupić w zasadzie wszędzie i od różnych marek. Jednak warto uważać, ponieważ niska jakość produktów będzie przekładała się na słaby manicure. Podejrzanie niska cena powinna być wręcz alarmująca, ponieważ hybrydy należą do droższych lakierów ze względu na ich jakość i wytrzymałość oraz fakt, że potrzebują lampy do utwardzania. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne