Strona głównaUncategorizedKomu zlecić odbiór ciała zmarłego?

Komu zlecić odbiór ciała zmarłego?

Na rynku działa wiele firm, które są nam w stanie pomóc w przypadku śmierci zmarłej osoby. Świadczą one usługi na różnych płaszczyznach, dzięki czemu rodzina nie musi martwić się załatwianiem różnych formalności czy też organizacją pogrzebu. Niezwykle przydatne są również usługi związane z transportem ciał.

Najlepiej w takiej sytuacji postawić na odpowiedni zakład pogrzebowy. Bielany, podobnie jak inne dzielnice Warszawy, to miejsce, w którym działają uznane firm, gwarantujące bardzo szeroki zakres usług. Dotyczy to również odbioru i transportu zmarłych.

W tym celu wykorzystywane są specjalne autokarawany, które podjeżdżają pod wskazany adres. Przez całą dobę. Zakłady pogrzebowe odbierają ciała między innymi z takich miejsc jak prywatne domy i mieszkania, szpitale, domy opieki społecznej, hospicja oraz zakłady medycyny sądowej. Wszystko odbywa się w sposób niezwykle profesjonalny, dlatego najbliższy nie muszą zajmować się niczym. Wystarczy, że zadzwonią do zakładu, a specjaliści zajmą się resztą.

Gdzie transportowane są ciała? W zależności od potrzeb mogą być to chłodnice, kaplice cmentarne, domy pogrzebowe, zakłady kremacyjne, cmentarze bądź inne, wskazane miejsca.

Przewóz ciał z innych krajów

Problemem dla wielu osób okazuje się organizacja transportu zwłok z zagranicy. W takim przypadku tym bardziej pomoc specjalistów okaże się potrzebna. Zakłady pogrzebowe są bowiem w stanie załatwić wszystkie formalności w sposób szybki i sprawny. Niezależnie od tego, czy odbyć się ma transport drogą lądową, powietrzną czy może morską. Fachowcy zajmują się wszystkimi niezbędnymi formalnościami, które dotyczyć mogą na przykład załatwienia potrzebnych dokumentów, a także przeprowadzenia tłumaczeń.

Żeby cała operacja mogła dojść do skutku, potrzebny jest akt urodzenia zmarłej osoby, akt małżeństwa, jeśli była ona w związku małżeńskim bądź też akt zgonu współmałżonka, jeżeli osoba zmarła była wdowcem lub wdową. Wszystkie tego typu kwestie wyjaśnia zakład pogrzebowy. Służew to dobre miejsce, by szukać firm wyróżniających się dobrymi opiniami wśród klientów. Zajmują się one nie tylko samym transportem ciał, ale również wszelkimi innymi sprawami związanymi z organizacją pogrzebu.

Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zlecić im załatwienie spraw urzędowych, ceremonii pogrzebowej, stypy, oprawy muzycznej i kwiatowej, przewozu osób na miejsce pochówku, przygotowanie klepsydry i wielu innych spraw. Tego typu usługi sprawiają, że wszystkie te bolesne obowiązki stają się choć trochę bardziej znośne.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne