Kije golfowe

Kije golfowe dzielimy na kilka kategorii. Irony, edge, woody oraz puttery. Irony to kije o numerach od jeden do dziewięć choć iron o numerze jeden dwa jest niezmiernie  rzadko spotykany a jeszcze rzadziej używany. Wedge to kije oznaczone literami A,P,S,L lub liczbami 50,51,52,53,54,55,56,58,60,62. Woody to kije od Drivera przez wood #3, #5 fairway wood po kij golfowy o nazwie rescue.

Putter to najczęściej jeden kij w torbie golfowej. Podczas zawodów golfowych możemy mieć maksymalnie czternaście kiji golfowych w torbie golfowej. Dlaczego gofodta potrzebuje takiej ilości kijów golfowych ? Jest to spowodowane tym że każdy kij golfowy posiada główkę o innym kącie nachylenia. Każdy kij ma też inna długość shaftu. Każdy gracz w golfa który chce uprawiać ten sport w miare regularnie powinie kupić kije golfowe które są dobrane do jego parametrów fiuczanych. Co prawda są sprzedawane tzw. standardowe kije golfowe ale to tak jak by wszyscy nosili buty tego samego rozmiaru. Ponieważ każdy z nas ma inną budowę ciała tak do każdego powinno się dobrać odpowiednie parametry kijów golfowych. I nie chodzi tutaj o to że mając dobrane kije zaczniemy grać o wiele lepiej a mając źle dobrane  kije golfowe nagle zaczniemy grać bardzo źle. Chodzi o to że źle dobranym sprzętem golfowym będzie nam się grało wiele trudniej, bardzo często będziemy utrwalać w sobie złe nawyki tak zwane kompensacje ale możemy też pogorszyć stan naszego zdrowia. Począwszy od bólów w stawach i mięśniach po trudne do wyleczenia kontuzje łokcia zwane „łokciem golfisty”. Dlatego tak ważne jest aby od razu rozpocząć naukę gry , treningi i grę w golfa odpowiednio dobranym sprzętem golfowym.  Jaki to ma wpływ na cenę ? Absolutnie żadnego. Nie dopłaca się za to że kupuję się kije dobrane na wymiar. Kij golfowy przedłużony o ½ cala kosztuje tyle samo co kij golfowy  o standardowej długości shaftu. Dlatego nawet na samym początku przy pierwszych lekcjach gry w golfa grać odpowiednimi kijami. Gdzie zrobić taki dobór kija ? Najlepiej w sklepie golfowym. Nazywa się to fitting kijów golfowych dla. Czy taki fitting może wykonać trener golfa? Może ale trener golfa to osoba kształcona w zakresie nauki gry w golfa a nie w zakresie doboru kijów golfowych. Lepiej jest udać się do wykfalifikowanego fittera który współpracuje z każdym sklepem golfowym

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne