Strona głównaUncategorizedJak zorganizować przeprowadzkę?

Jak zorganizować przeprowadzkę?

Przeprowadzka nie musi być taka straszna – przydatne wskazówki, które ułatwią upakowanie i przetransportowanie rzeczy 

Przeprowadzka często postrzegana jest jako koszmar czy konieczna udręka. Kojarzy się ze stertą kartonów, masą czasu spędzonego przy pakowaniu rzeczy, rozkręcaniu mebli i organizowaniu transportu do nowego mieszkania. Oczywiście jest to prawda, choć oczywiście niecała. Dzięki dobrej organizacji i przy wcześniejszym przygotowaniu można szybko i bezproblemowo uporać się z przeprowadzką.

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że nie istnieje coś takiego jak “zbyt dużo kartonów czy worków”. Tutaj sprawdza się powiedzenie “im więcej – tym lepiej”. Przy pakowaniu całego swojego dobytku te rzeczy okazują się nieocenioną pomocą, ponieważ zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy jak dużo przedmiotów nagromadziło się u nas przez kilka czy kilkanaście lat. Aby zdobyć kartony wystarczy przejść się do sklepów – wiele z nich chętnie odda niepotrzebne już pudełka i inne, przydatne podczas przeprowadzki, opakowania.

Najlepszą opcją jest podpisywanie kartonów, tak aby mieć pewność, co gdzie się znajduje i tym samym ułatwić sobie późniejsze rozpakowywanie. Dobrym pomysłem jest układanie pudełek według pomieszczeń – np. najpierw pakujemy wszystkie przedmioty z salonu, sypialni itd. Dzięki temu wiemy do jakiego pokoju później zanieść konkretne kartony, a to pozwala zaoszczędzić trochę czasu i nerwów.

Bardzo ważne jest również to, że należy odpowiednio wcześnie rozpocząć upakowywanie rzeczy. Wiele osób zostawia porządkowanie przedmiotów na ostatnią chwilę – jest to ogromny błąd, ponieważ narażają się na niepotrzebny stres i nerwy. Często podczas przeprowadzki okazuje się, że gromadzimy dużo niepotrzebnych rzeczy i należy się ich pozbyć lub je oddać. W tym przypadku cały proces może się wydłużyć, dlatego wcześniejszy start zapewni nam większy komfort.

Transport podczas przeprowadzki – zorganizować do samodzielnie czy skorzystać z usług profesjonalnych firm? 

Firmy przewozowe zapewnią nam szybszą i sprawniejszą przeprowadzkę. Przy dobrej organizacji i przy małej liczbie mebli można uporać się z całym transportem nawet w jeden dzień. Pracownicy pomogą nam również przy rozkręcaniu i przenoszeniu ciężkich sprzętów, zatem o to nie musimy się martwić.

Z kolei działając samodzielnie musimy liczyć się z dłuższym czasem trwania przeprowadzki. Jednak możemy być pewni, że wszystkiego dopilnowaliśmy i nie pominęliśmy żadnych najważniejszych sprzętów czy rodzinnych pamiątek.

Więcej na: http://przeprowadzimy-cie.pl/

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

Popularne