Strona głównaBranżeDlaczego warto współpracować z software house?

Dlaczego warto współpracować z software house?

Dlaczego współpraca z software house to dobry pomysł? Odpowiedzi na to pytanie szuka wielu teoretyków i praktyków biznesu. Ale wbrew pozorom jest to odpowiedź prosta i w kolejnych badaniach menedżerowie wskazują dokładnie te same przyczyny będące powodem korzystania z oferty zewnętrznych dostawców oprogramowania.

W artykule przedstawimy  cztery najważniejsze powody, dla których firmy na całym świecie rozpoczynają współpracę z software house.

Optymalizacja kosztów i zwiększanie zasobów

Optymalizacja kosztów to termin doskonale znany wszystkim menedżerom. Firmy na całym świecie od wielu lat podejmują działania mające na celu dostosowanie poziomu kosztów do ich faktycznych potrzeb. Czy współpraca z software house może w tym pomóc? Oczywiście, że tak. Okazuje się bowiem, że koszty utrzymywania własnego działu rozwoju oprogramowania mogą być znacznie wyższe niż koszty kontraktu z firmą programistyczną warto bowiem pamiętać, że kosztem dla pracodawcy jest nie tylko utrzymanie pracowników, ale także ich rotacja i rozwój.

Współpraca z firmą programistyczną jest także sposobem na zwiększanie zasobów bez konieczności zwiększania zatrudnienia. Dzięki temu możliwy jest rozwój firmy, co dla wielu menedżerów jest dzisiaj ważniejsze niż działania w obszarze kosztowym.

Możliwość skupienia się na biznesie

To jeden z argumentów, które rzadziej pojawiają się w dyskusjach na temat współpracy z partnerami zewnętrznymi. Jednak, co pokazują liczne badania, jest to argument niezwykle ważny. Otóż współpraca z software house pozwala menedżerom na skupienie się na podstawowej działalności biznesowej, bez konieczności budowania nowych obszarów funkcjonowania firmy. Dzięki temu firma menedżerowie mogą skupić się na tym na czym się znają i w czym są dobrzy. A taka koncentracja na mocnych stronach najczęściej przynosi pozytywne wyniki biznesowe.

Dostęp do kapitału intelektualnego

Technologie podlegają nieustannym procesom rozwojowym. Nowoczesne rozwiązania szybko się przedawniają i są zastępowane przez jeszcze nowocześniejsze. Wiele firm nie jest w stanie uczestniczyć w tym wyścigu, ze względu na braki kompetencyjne.

Współpraca z software house może być sposobem na uzyskanie dostępu do kapitału intelektualnego. Warto podkreślić, że nie chodzi tu tylko i wyłącznie o nowoczesne systemy informatyczne, ale także nowoczesne techniki zarządzania projektami lub komunikacji.

Łatwiejsza transformacja cyfrowa

Transformacja cyfrowa to jedno z najmodniejszych haseł w najnowszej teorii zarządzania. Menedżerowie coraz częściej zdają sobie sprawę, że konkurowanie na rynku bez dobrze rozwiniętych narzędzi informatycznych jest wyzwaniem, z którym poradzić mogą sobie nieliczni. Dlatego też na całym świecie trwa proces dostosowywania sprzedaży i obsługi klienta do potrzeb nowoczesnych klientów.

Współpraca z zewnętrzną firmą programistyczną, między innymi ze względu na wyżej wymienione korzyści, może ten proces przyspieszyć Może sprawić, że firma szybciej dostosuje model biznesowy do współczesnych wyzwań i stanie się liderem branży lub rynku.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne