Strona głównaUncategorizedChemia profesjonalna - co to?

Chemia profesjonalna – co to?

W codziennym sprzątaniu domów, mieszkań bardzo dobrze sprawdza się chemia gospodarcza, która bez problemów radzi sobie ze zwykłymi zabrudzeniami. W przypadku silnych zabrudzeń występujących zwłaszcza, w takich obiektach jak szpitale, szkoły, hotele czy galerie handlowe, przez które codziennie przewijają się ogromne ilości ludzi, potrzebne jest zastosowanie specjalnych środków, które sobie z nimi poradzą. W tym celu wykorzystuje się chemię profesjonalną.

Chemia gospodarcza a chemia profesjonalna

Chemia gospodarcza to środki czystości, które służą do mycia łazienek, kuchni, sprzętów AGD itp. w miejscach, gdzie nie potrzeba silnych środków czyszczących, częstej dezynfekcji. Różnią się one od produktów chemii profesjonalnej przede wszystkim stężeniem. Preparaty profesjonalne to koncentraty, które należy rozcieńczyć z wodą w odpowiedniej proporcji. Wszystko zależy od zabrudzenia, które za jego pomocą chce się usunąć – im mocniejsze tym ilość użytego koncentratu będzie większa. Dzięki temu, że produkty te można rozcieńczać, wystarczają na dużo dłużej, niż niż zwykła chemia gospodarcza. 

Różnica pomiędzy tymi dwoma rodzajami chemii wynika również z użytej w nich substancji czynnej. Ta użyta w produktach profesjonalnych kilkukrotnie szybciej usuwa zabrudzenia, co pozwala zaoszczędzić czas. Jest to bardzo ważne zwłaszcza przy ogromnych powierzchniach, których posprzątanie zajmuje dużo czasu.

Oprócz podstawowych właściwości czyszczących środki profesjonalne mają również właściwości ochronne, dezynfekujące, antystatyczne. Bardzo często w tego typu produktach stosowane są polimery, które zabezpieczają powierzchnię przed wnikaniem brudu w jej głąb. Dzięki temu czyszczona powierzchnia dłużej pozostaje czysta.

Chemia profesjonalna – produkty

Produkty czyszczące są ściśle przeznaczone do danego rodzaju powierzchni lub zabrudzenia. Do porządkowania powierzchni gastronomicznych używa się produktów przeznaczonych do stosowania w przemyśle spożywczym, które usuwają zabrudzenia tłuszczowe, olejowe i białkowe. W przypadku powierzchni sanitarnych najlepiej sprawdzi się preparat usuwający kamień, osady, który w swoim składzie ma kwasy usuwające bakterie i wirusy. 

Wśród produktów chemii profesjonalnej znajdują się także preparaty przeznaczone do stosowania w przemyśle maszynowym, w warsztatach, które skutecznie usuną zabrudzenia olejowo-tłuszczowe, rozpuszczą zaschnięte smary lub ślady gum. 

Chemia profesjonalna może być również użyta w domu, gdy powstałe zabrudzenie wymaga użycia silnego środka czyszczącego. Świetnie poradzi sobie z zabrudzeniami w garażu, dokładnie i szybko wyczyści taras lub balkon. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne