Strona głównaUncategorizedPraktyczne wyposażenie i akcesoria do większych basenów przydomowych

Praktyczne wyposażenie i akcesoria do większych basenów przydomowych

Właściciele większych basenów przydomowych często poszukują do nich różnorodnych akcesoriów, które usprawnią oczyszczanie zbiornika, filtrowanie wody oraz samą wygodę codziennego użytkowania. Na jakie oprzyrządowanie basenowe warto zwrócić uwagę?

Praktyczne folie i linery do wykończenia zbiornika

Jednym z ciekawszych i przy okazji bardzo wygodnych elementów wykończenia basenu, który usprawnia usuwanie z wody zanieczyszczeń oraz np. rozwijających się na ścianach basenu glonów, są profesjonalne folie wykończeniowe. Basen wykończony taką folią PVC (linerem) czyści się szybciej i łatwiej, a do tego folię można dobrać już na etapie montażu basenu tak, by jej wzór, faktura i kolor nawiązywały np. do klimatów oceanicznych. Ciekawe wzory linerów można znaleźć w firmie https://folkpool.pl/folie-basenowe-linery-do-basenu/, która specjalizuje się w montażu tego rodzaju wykończenia i sprowadza je z Anglii w wielu wariacjach kolorystycznych. Basen wyposażony w folię nie wymaga szczególnej pielęgnacji, a żeby wydłużyć jakość i żywotność linera wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Wśród nich m.in nie przekraczanie max temperatury wody powyżej 29 stopni czy regularny pomiar pH i stężenia chloru w wodzie, który zresztą i tak wykonuje się na bieżąco, żeby mieć pewność optymalnych warunków do zdrowej kąpieli.

Drabinka czy schody? Co sprawdzi się lepiej jako wejście do basenu?

Ważnym elementem większego basenu jest zapewnienie jego przyszłym użytkownikom bezpiecznego wejścia do wody. Klasyczną opcją są schody wbudowane w powierzchnię basenu lub przymocowana do jego skraju drabinka. Obie opcje mają swoich wielbicieli i krytyków. Schody są o wiele wygodniejsze dla osób starszych i nie wymagają konieczności trzymania się poręczy przy wejściu, ale zajmują też więcej miejsca i zabierają część  powierzchni, którą można byłoby wykorzystać na pływanie. Z kolei drabinka basenowa, dostępna w wielu różnych kształtach np. tutaj https://folkpool.pl/drabinki-i-schody-do-basenu/ nie zajmuje prawie wcale miejsca, ale stwarza większe ryzyko zsunięcia się z niej czy poślizgnięcia, jeśli będzie z niej korzystała osoba bardzo młoda lub w podeszłym wieku.

Dobrym pomysłem na wypośrodkowanie rodzaju wejścia do basenu będzie wybranie obu opcji: wykorzystując schody z jednej strony zbiornika, a drabinkę z drugiej. Taka możliwość sprawdzi się oczywiście lepiej w przypadku basenów o większej powierzchni, przy których można sobie swobodnie na takie rozwiązanie pozwolić.

Poza foliami wykończeniowymi czy drabinkami do większych, przydomowych basenów warto również przyjrzeć się takim akcesoriom jak specjalne systemy podgrzewania wody, urządzenia automatycznie dozujące chlor, pompy i filtry poprawiające jakość filtrowania oraz ręczne urządzenia do szybkiego oczyszczenia basenu np. z liści. Dodatków tego rodzaju jest w sklepach bardzo wiele, a ich zakup można wygodnie rozłożyć na etapy tak, by systematycznie wyposażyć się we wszystkie akcesoria uprzyjemniające codzienne korzystanie ze zbiornika.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne