Strona głównaLifestyleSposób na piękne włosy i paznokcie

Sposób na piękne włosy i paznokcie

Każda kobieta pragnie być piękna dla siebie Od najmłodszych lat podglądamy nasze mamy, ciocie, starsze siostry i kuzynki w tym, jakie zabiegi wykonują w łazience. Udajemy później przed lustrem, że tak jak one, nakładamy sobie maseczkę, malujemy oczy, rzęsy czy usta. Prosimy mamę, żeby pomalowała nam paznokcie prawdziwym lakierem. To pokazuje, że zupełnie nieświadomie uczymy się dbać o siebie, dopieszczać i rozpieszczać. Czy równie łatwo przychodzi nam kopiowanie innych, kiedy myślimy o suplementacji witamin? 

Witamina A

Suplementacja to wspomaganie organizmu poprzez dostarczanie mu określonych ilości witamin. Wiele kobiet nie ma świadomości, że równie ważne, co makijaż, jest dbanie o nasz wygląd stosując odpowiednie wsparcie naszego organizmu od wewnątrz. Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz suplementów, które możemy spożywać, między innymi w formie proszku, który można rozcieńczyć z wodą.

Witamina A na co pomaga? Jest to jedna z tych witamin, która wspomaga on nas w walce o piękne paznokcie i włosy, Jej zadaniem jest utrzymanie prawidłowego stanu skóry, włosów, paznokci poprzez zwiększenie wytwarzania kolagenu i elastynu, zmniejszenie utraty wody ze skóry, likwidowanie zmarszczek i przebarwień. Witamina A to także odpowiednie funkcjonowanie tkanki nabłonkowej, lepsze widzenie, mniejsza wrażliwość skóry na promienie UV, a także potencjalne działanie antynowotworowe.

Skutki niedoboru witaminy A retinolu

Zdarzają się sytuacje, że pomimo dbania o siebie od zewnątrz, nasze ciało wysyła sygnały. Często takie wskazówki są przez nas ignorowane, niesłusznie. Obniżenie witaminy A może prowadzić do problemów ze skórą, co objawia się suchością, zaczerwienionymi obszarami, trądzikiem, łuszczycą, wolno rosnącymi paznokciami, rogowaceniem skóry na powierzchni dłoni i stóp, a nawet łysieniem plackowatym.

Wystarczy jedna porcja witaminy A spożywana każdego dnia, żeby zmiany w wyglądzie skóry i paznokci były widoczne gołym okiem. Dbasz o swój wygląd zewnętrzny stosując wyszukane kremy i maści, więc czas najwyższy, żeby zacząć suplementować witaminę A (znaną także jako  retinol).

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne