Życie osób niepełnosprawnych, którzy na co dzień poruszają się na wózkach inwalidzkich nie jest takie proste, jak nam może się wydawać. Oczywiście istnieje szereg akcesoriów / urządzeń, które ułatwiają im poruszanie się, czy też przy wykonywaniu najprostszych czynności. Niepełnosprawni poruszających się stale lub czasowo na wózkach inwalidzkich, napotykają problemy związane z infrastrukturą miejską (np. brak podjazdów lub ramp metalowych).
Do czego służy rampa dla niepełnosprawnych?
Rampa aluminiowa podjazdowa składana służy jako dodatek, dzięki którym można ją składać lub demontować w każdym momencie. Nie jest to urządzenie, które na stale zmienia funkcjonowanie oraz konstrukcje pojazdu, jednak jest przydatny i odpowiedni do zapotrzebowania w sytuacji do tego przeznaczonej.
Z czego są skonstruowane rampy samochodowe?
Zazwyczaj wykonane są w całości z aluminium, dzięki czemu jest dość lekka, a także wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne. Jej obsługa jest dość prosta i nie wymaga większego zaangażowania. Jej złożenie i rozłożenie wymaga kilku minut. W zależności od modelu rampy, składa się zazwyczaj z dwóch lub trzech elementów do samodzielnego oraz szybkiego montażu.
Jaj działają takie rampy?
Otóż są one bardzo łatwe w obsłudze i każdy nawet niewprawiony użytkownik bez problemu poradzi sobie z jej rozłożeniem i złożeniem. Rampy aluminiowe podjazdowe składane rozkładane są za pomocą sprężyny elektrycznej lub gazowej. Obydwa takie modele wyposażone są w kółka – zazwyczaj gumowe – dzięki, którym platforma płynnie przemieszcza się. Najazdy składane można zakupić w różnym rozmiarze, w zależności od zapotrzebowania i konstrukcji pojazdu. Do wyboru jest również siatka lub płyta aluminiowa, ewentualnie tak zwany mix obu powierzchni. Koszt ramp albuminowych zależy od wielkości oraz różnorodnych opcji dodatkowych, ale także od rozbudowania konkretnego modelu.