Strona głównaUncategorizedPodnośniki ułatwiające kąpiel pacjenta

Podnośniki ułatwiające kąpiel pacjenta

Wraz z zwiększoną świadomością i postępem technologicznym. Dążymy do tego, aby zapewnić osobom niepełnosprawnym łatwiejsze pokonywanie barier architektonicznych. Jednym z takich udogodnień są tak zwane podnośniki pacjenta. Osoby mające problem z swobodnym poruszaniem, przeważnie zdane są na pomoc swoich opiekunów. Można ułatwić im oraz osobom chorym, wykonywanie codziennych czynności, takich jak kąpiel. Bez obaw o problemy z kręgosłupem, które często dotykają osoby opiekujące się niepełnosprawnymi.

Jaki rodzaj podnośnika wybrać?

Wszystko zależy od potrzeb. Istnieje wiele rodzajów podnośników, które ułatwiają życie w poszczególnych miejscach czy też sytuacjach.

– Podnośniki wannowe elektryczne. Przeznaczone do usadzenia osoby niepełnosprawnej do około 140 kilogramów, w wannie. Wyposażone zostały w poliestrowe siedzenia, które nie chłoną wody i szybko wysychają. Podnośnik wannowy jest lekki i możliwy do umieszczenia w każdej standardowej wannie. Zasilany akumulatorem, nie potrzebuje żadnych instalacji elektrycznych czy hydraulicznych. Dzięki czemu można stosować go zarówno w domu jak i instytucjach.

– Podnośnik pacjenta sufitowy. Podnośnik montowany na suficie, o udźwigu nawet do 275 kilogramów. Sterowany pilotem, gdzie mechanizm porusza się na wcześniej zamontowanych szynach. Zasilany akumulatorem.

Podnośnik transportowo-kąpielowy. Umożliwia przeniesienie osoby poruszającej się na wózku do wanny, do 150 kilogramów. Dzięki trwałym i wodoodpornym materiałom, nie trzeba odpinać pasów utrzymujących pacjenta. Którego powinien podnosić opiekun z pomocą pilota. Tego typu modele wyposażone są w kółka z blokadą.

 Podnośnik basenowy. Podnośnik stosowany na basenach, umożliwiający wejście do wody. Wymagany jest wcześniejszy montaż urządzenia, które stosuje się na basenach krytych jak i otwartych. Podnośnik jest składany z możliwością zamieszczenia na nim noszy lub też krzesła.

Czy dofinansowania na podnośniki są możliwe?

Wszystkie tego typu podnośniki objęte są dofinansowaniami. Z odpowiednimi warunkami, można dostać nawet 95% dofinansowania. Dzięki czemu, koszt takiego urządzenia nie będzie aż tak dużym wydatkiem. Daje to możliwość zakupu modelu elektrycznego, łatwiejszego w obsłudze. Co znacznie ułatwi wykonywanie codziennych czynności. Podnośniki dla pacjentów stają się coraz bardziej powszechne, nie tylko w instytucjach, szpitalach ale także w domach.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne