Strona głównaUncategorizedNiezbędne suplementy diety

Niezbędne suplementy diety

Wielu sportowców przyjmujących legalne sterydy zapomina o włączeniu do diety niezbędnych suplementów. Suplementy dostępne na rynku przybliżą cię do wymarzonego wyglądu, jednak bez suplementacji przemiana może być powolna i wiązać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Sprawdź, o których 5 suplementach diety należy pamiętać podczas kuracji sterydami anabolicznymi oraz po jej zakończeniu, żeby osiągnąć super efekty i nie zaszkodzić swojemu zdrowiu!

Białko i węglowodany w trakcie kuracji: masa i energia

Sportowcy w trakcie kuracji najlepszymi sterydami mają zwiększone zapotrzebowanie na białko i węglowodany. Może okazać się, że sama dieta bogata w te składniki może nie wystarczyć, dlatego warto rozważyć sięgnięcie po popularne odżywki. W zależności od indywidualnych potrzeb możesz zdecydować się na odżywki białkowe, węglowodanowe lub łączone, które zawierają oba składniki. Białko to niezbędny budulec mięśni, natomiast węglowodany dostarczą ci niezbędnej energii. Pamiętaj jednak o umiarze!

Tauryna i aminokwasy BCAA: walka z katabolizmem

Najgorszą zmorą sportowców podczas i po kuracji sterydami anabolicznymi jest pojawienie się objaw katabolizmu, który pojawi się, jeśli nie dostarczasz organizmowi wystarczającej ilości składników budulcowych przy intensywnych treningach. W wyniku procesów katabolicznych dochodzi do rozpadu tkanki mięśniowej, co może skutkować brakiem przyrostu masy mięśniowej. Tauryna oraz aminokwasy BCAA zapobiegają katabolizmowi, a przy tym umożliwiają wydłużenie treningów oraz zwiększenie ich intensywności. Nawet najlepsze sterydy mają szkodliwy wpływ na męski układ rozrodczy – tauryna skutecznie ochroni twoje jądra przed negatywnymi skutkami kuracji. Po te suplementy diety warto sięgnąć zarówno podczas kuracji jak i po jej zakończeniu.

Kreatyna: na masę i siłę

Bardzo popularnym suplementem diety wśród sportowców jest kreatyna, którą stosują ze względu na jej wpływ na przyrost masy, siłę i wytrzymałość. Kreatyna jest składnikiem mięśni, bierze również udział w procesach metabolicznych podczas wysiłku fizycznego. Sportowcy cenią ten składnik za pomoc w przyroście beztłuszczowej masy mięśniowej w stosunkowo krótkim czasie. Zaleca się stosowanie kreatyny zarówno w trakcie jak i po cyklu najlepszymi sterydami, ponieważ wysuszaniu się mięśni. Włącz do diety ryby i mięso, zwłaszcza wołowinę, czyli produkty bogate w kreatynę. Możesz również sięgnąć po popularne odżywki zawierające ten składnik.

Źródło: https://najlepszekoksy.com/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne