Modelarze wybierają najczęściej modele samolotów, w tym modele śmigłowców. Są one trudne do złożenia, ale łatwiej je przechowywać. Zamiast zagrażać nimi półki śmigłowce i samoloty mogą być podwieszone na suficie. Dzięki temu zyskujemy bardzo piękny efekt, a jednocześnie mamy mnóstwo miejsca na różne modele. Każdy mężczyzna marzy o pokoju, który będzie wypełniony modelami śmigłowców i samolotów wojskowych. To marzenie z dzieciństwa, które można przekuć w piękne i czasochłonne hobby.
Jak rozpocząć składanie śmigłowca?
Śmigłowce, podobnie jak samoloty, mają wiele delikatnych elementów, takich jak szyby oraz śmigła. Te montujemy na samym końcu. Na początku łączyć trzeba największe elementy. Warto kierować się instrukcją, ale z czasem każdy model będzie dla nas łatwiejszy do złożenia. Śmigłowce składamy w następującej kolejności:
- Składanie dużych elementów, takich jak kadłub.
- Doklejanie elementów bocznych – wirników, elementów dodatkowych, takich jak wyrzutnie rakiet.
- Montowanie małych elementów, w tym szyb, łopat, stabilizatora, łopatek ogonowych itd.
- Malowanie modelu i naklejanie ewentualnych znaczków, naklejek.
Na końcu montujemy linkę, o ile chcemy, by śmigłowiec “wzniósł się” w naszym pokoju.
Najpopularniejsze śmigłowce wśród modelarzy
Model śmigłowca zawsze wzbudza wiele pozytywnych odczuć wśród modelarzy, ponieważ prezentuje się bardzo efektownie. Modelarze wybierają często modele radzieckie, takie jak Mil-Mi 24 P lub Mi-24 V/VP. Są one bardzo piękne i mają dużo elementów. Oryginalnie te modele śmigłowce były wykorzystywane również w Polsce. Modelarze wybierają również HH-60G Pave Hawk – śmigłowiec bojowy, który był używany również jako transportowiec do przewożenia żołnierzy.
Do modlili dołączany jest również specjalny klej do scalania elementów, a także narzędzia do szlifowania elementów, a także farby. Modele mają również opisy na drugiej stronie opakowania z historią danego śmigłowca, a także rokiem jego produkcji. Dzięki temu modelarze poznają bogatą historię śmigłowców bojowych i transportowych.