Strona głównaLifestyleJakie akcesoria dla psa wybrać?

Jakie akcesoria dla psa wybrać?

Wielu miłośników psów chce zadbać o jak największy komfort swojego pupila. W tym celu warto zadbać o odpowiednie i wygodne akcesoria, które umilą spacery i zapewnią bezpieczeństwo pupilowi. W sklepach zoologicznych oraz na stronach internetowych jest dostępnych wiele dodatków dla zwierząt. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule zastanawiamy się jakie szelki, obroże i smycze wybrać dla swojego psa?

Na co zwrócić uwagę wybierając szelki i obroże?

Warto pamiętać, że szelki dla psa mają inną konstrukcję w przeciwieństwie do obroży. Ogólnie szelki same w sobie zmniejszają napięcie szyjnego odcinka kręgosłupa. Dzięki temu ciało jest odciążone i są idealne dla psów wyrywających się. Szelki zapinane są na wiele sposobów, wszystko zależy od rodzaju m. in. zapinane z przodu czy na grzbiecie. Konieczne jest skupienie się na rasie psa oraz jego konkretnych wymaganiach w tym przypadku. Przykładowo bezuciskowe mogą być świetnym wyborem dla mopsów. Natomiast norweskie umożliwiają przenoszenie małych pupilów, ze względu na fakt, że są wytrzymałe.

Obroża jest bardzo ważna, dlatego musi być dopasowana i w odpowiednim rozmiarze. Obroże również można spotkać o różnej ciężkości, dlatego dla małych ras dobrą opcją są lekkie obroże. Jeśli chodzi o design i materiały to jest kwestia preferencji klienta. Te akcesoria warto dobierać pod pupila. Jeśli pożądane jest, aby obroża była trwała, to warto wybrać skórzaną. Natomiast najbardziej uniwersalne i najbezpieczniejszym wyborem będą materiałowe, które sprawdzą się u prawie wszystkich psów.

W wielu przypadkach jest to kwestia indywidualna dotycząca wyboru tych dwóch akcesoriów.

Na co zwrócić uwagę wybierając smycz?

Smycz powinna być wygodna zarówno dla właściciela, jak i pupila. To właśnie ona jest potrzebna przy wielu spacerach i w różnych sytuacjach. Warto skupiać się na smyczy wynoszącej od 120 cm do 180 cm. Wtedy spacer będzie bezpieczny i komfortowy dla psa. Kiedy jednak na celu jest spacer po pustych łąkach czy terenach, to dobrze jest wybrać smycz automatyczną, która rozciąga się nawet do 8 metrów. Smycz dla psa dobiera się zgodnie z wagą pupila. Przykładowo dla pupili do 10 kg, taśma powinna wynosić 1 cm szerokości, a natomiast cięższych od 1cm w górę.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne