Strona głównaUncategorizedHulajnoga dla dzieci - którą wybrać?

Hulajnoga dla dzieci – którą wybrać?

Hulajnoga jest świetnym sposobem by zachęcić dziecko do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Wspomaga rozwój, poprawia koordynację i uczy utrzymania równowagi. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów hulajnóg – na co więc powinniśmy zwrócić uwagę dokonując zakupu? 

Wiek dziecka

Różne hulajnogi są dostosowane do odpowiedniego wieku dziecka. Jeśli Twoje dziecko skończyło już 18 miesięcy, ciekawym pomysłem będzie zakup hulajnogi z siedziskiem. Są to hulajnogi, które w kilka łatwych ruchów można zamienić na trójkołowe rowerki. Dzięki temu  małe dziecko ma do wyboru kilka możliwości korzystania z urządzenia i wyboru środka lokomocji, na które w danym momencie ma ochotę.
dla starszych dzieci polecane są hulajnogi dwukołowe, które pozwalają na znacznie bardziej wyczynową jazdę i wykonywanie skomplikowanych sztuczek i trików. Duży wybór hulajnóg dla każdego przedziału wiekowego znajduje się na stronie https://www.kochamzabawki.eu/hulajnogi-dla-dzieci-c-451.html

Dane techniczne hulajnóg

Dokonując wyboru, warto zwrócić uwagę na to, jakie parametry techniczne ma dany sprzęt i czy spełnia nasze oczekiwania. Kupując hulajnogę dla kilkulatka warto, aby miała ona np. możliwość regulowania wysokości rączki. Dzięki temu unikniemy zakupu „na jeden sezon”, a sprzęt posłuży dziecku na kilka lat.
Wiele hulajnóg posiada dodatkowe atuty np. możliwość złożenia, co świetnie się sprawdza zarówno w podróży, jak i w miejskiej dżungli. Dla zwiększenia bezpieczeństwa jazdy, zarówno mniejszych jak i starszych dzieci, warto zdecydować się na antypoślizgowy podnóżek. Dzięki zastosowaniu specjalnego materiału, obuwie nie ślizga się po sprzęcie, a noga jest stabilna, co zmniejsza ryzyko urazów oraz upadków. Takie rozwiązanie wpływa również na komfort jazdy.

Materiał

Jeśli wybrałeś już kilka modeli i zastanawiasz się, który z nich wybrać, zwróć szczególną uwagę na materiał z jakiego zbudowana jest hulajnoga. Mogą być one zbudowane zarówno z plastiku, jak i z aluminium. Tworzywo wpływa na wytrzymałość sprzętu i jego wagę.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne