Strona głównaUncategorizedPompy do zbiorników na olej napędowy

Pompy do zbiorników na olej napędowy

Przy wyborze pompki do oleju, który będzie wypompowywany z zbiornika paliwa do TIRA powinno się kierować się przeważnie, wytrzymałością pompy. Pompy do paliwa produkowane są równolegle przez ogromne marki z kolosalnym doświadczeniem jak również przez marki, które nie mają praktyki i produkują pompy, podobne, ale odbija się to, na jakości i wytrzymałości pomp do oleju. Do najbardziej popularnych marek produkujących urządzenia do zbiorników na olej należy firma PIUSI. Po drugiej stronie istnieją pompy do paliwa, które montowane są przez chińskich wytwórców. Urządzenia te są dużo tańsze, więc ich, jakość jest dużo gorsza. Innym minusem tych urządzeń jest brak dostępności części eksploatacyjnych na polskim rynku. Gatunki pomp do paliw płynnych to zwykle pompy łopatkowe zasilane napięciem jednofazowym 230V bądź napięciem z akumulatora 12V. Pompa do oleju napędowego zasilana z gniazdka 230V stosowane są zwykle na zbiornikach z paliwem, które używane są głównie w korporacjach rolniczych. Wydajność tego gatunku urządzeń jest zróżnicowana i mieści się od 56 do 130 l/min. Z reguły używanymi urządzeniami do tankowania maszyn budowlanych to pompy o przepływie od 50 l/min do 76 litrów na minutę. Pompy zasilane z akumulatora 12V wykorzystywane są w sytuacjach gdzie nie mamy dostępu do napięcia 230V, pozostaje nam wyłącznie napięcie z pojazdów lub maszyn rolniczych. Pompy 12V przeznaczone są do pracy przerywanej, co oznacza, iż są w stanie pracować przez pewien czas ok 30 min w następnej kolejności muszą być ochłodzone i ponownie mogą przepompowywać olej napędowy.

Pompy do benzyny o sporej wydajności.

Pompy o wydajności powyżej 145 litrów na minutę są rzadziej stosowane do tankowania aut mając na uwadze ich większy wydatek, aczkolwiek urządzenia tego typu również są wytwarzane. Pompy zasilane mogą być zarówno napięciem zmiennym albo napięciem trójfazowym 400V. Zasada funkcjonowania urządzeń o większej efektywności jest niezwykle podobna do ich małych odpowiedników. Różność polega na wielkości pompy a co za tym idzie jej mocy. Pompy wykorzystywane są do przetłaczania oleju napędowego pomiędzy ogromnymi zasobnikami. Przepompowanie przykładowo 5000 tys litrów paliwa trwa najczęściej 25 minut, taka sama operacja przy zastosowaniu urządzenia o skuteczności 56 litrów na min. trwa nadzwyczaj długookresowo, co nie ulega najmniejszej wątpliwości przekłada się też na koszt roboczo godziny osoby, która wykonuje kompletną operację.

Wybór pompy

Wybierając pompę do oleju napędowego trzeba określić kluczowe przeznaczenie pompy, jeżeli będziemy tankować pojazdy osobowe o pojemności zbiornika do 90 litrów bez nerwów możemy kupować pompę o skuteczności ok 60 litrów na minutę, do tankowania maszyn budowlanych możemy kupić urządzenie o dużo większej wydajności w celu skrócenia czasu tankowania.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne