Malowanie poddasza

SPOSOBY NA POKRYCIE ŚCIAN NASZEGO PODDASZA

W dobie szeroko dostępnych okien dachowych adaptacja poddasza pod mieszkanie nie jest niczym nadzwyczajnym, nie mniej warto zadbać o stosowne i kompletne jego wykończenie. O ile sami możemy mieć z tym problem, o tyle z https://doskonalewnetrza.pl/, kompleksowy remont naszego mieszkania zakupionego na obrzeżach Warszawy, lub malowanie ścian naszego poddasza w świeżo wybudowanym domu nie powinno stanowić czynności nie do wykonania. Warto zapoznać się z ofertą firmy, która bazuje na bardzo atrakcyjnych cenach w stosunku, do jakości oferowanych usług: https://doskonalewnetrza.pl/oferta.html

Mierząc się z malowaniem poddasza, koniecznie należy uwzględnić kilka istotnych kwestii. Zwróćmy uwagę np. na ściany kolankowe i szczytowe, które zwykle pokryte są tynkiem lub typowa dla naszego poddasza zabudowę skosów, która przykładowo wykonana z płyt gipsowo-kartonowych, albo drewnopodobnych. Dlaczego o tym mówimy? Właśnie wymieniliśmy przykłady podłóż zróżnicowanych pod kątem wyglądu i faktury, które należy odpowiednio przygotować przed malowaniem.

Zwróćmy również uwagę na rodzaj i ilość światła jaka wpada do pokoju przez okno dachowe, którego jest znacznie więcej niż w przypadku okien pionowych. Nie mniej na poddaszu jest wiele zakamarków, w przypadku których jest problem z dostarczeniem odpowiedniej ilości światła. Dlatego warto jest zastanowić się na doborem odpowiedniej farby i koloru do naszego poddasza.

MAT VS. PÓŁMAT

Wielu specjalistów doradza farby matowe bądź półmatowe, jako idealne na pokrycie naszego poddasza, które w ograniczonym stopniu odbijają światło, dzięki czemu nasze poddasze jest lepiej doświetlone, a wpadające przez okna dachowe światło bardziej rozproszone. Przy czym do pomieszczeń z dużą ilością skosów, gdzie jest mało światła korzystniej wybrać farby półmatowe, które w większym stopniu odbijają światło, dzięki czemu w pomieszczeniu jest jaśniej.

DOBÓR KOLORU

W przypadku naszego poddasza dobrze jest zastosować jasne tonacje barw, które dobrze pasują do słabo oświetlonych pomieszczeń, tym bardziej, że zastosowanie różnych kolorów o różnej intensywności, w połączeniu z odmiennym odbiciem światła na skosach burzy harmonię pomieszczeń i wprowadza dysproporcje.

Wybór koloru to wbrew pozorom spore wyzwanie. Powszechnie uważa się, że farby o jasnych odcieniach, rozbudowują przestrzeń i ją powiększają, z kolei farby ciemne ją zmniejszają. Dobrze jest to mieć na uwadze dobierając kolor do naszego niewielkiego pokoju na poddaszu, gdyż taki koloryt może spotęgować wrażenie klaustrofobii i przytłoczenia.

Przed rozpoczęciem malowania naszego poddasza musimy sprawdzić interesujący nas kolor i farbę. Warto skorzystać z testerów farb oferowanych przez producentów w niewielkich ilościach. Dzięki temu możemy sprawdzić jak finalnie będzie się prezentować skos bądź ściana we wnętrzu naszego pomieszczenia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne