Strona głównaUncategorizedRozwód - jak do tego podejść

Rozwód – jak do tego podejść

Rozwód to bez wątpienia wyjątkowa sytuacja. Niestety, nie często zdarza się, że małżonkom udaje się dojść do porozumienia i załatwić formalności w szybkim tempie. W końcu każdy rozwód ma swoją przyczynę, która nierzadko prowadzi do różnego rodzaju sporów, stąd decyzja o wkroczeniu na drogę sądową. 

Oczywiście, jest wiele par, których decyzja o rozwiązaniu małżeństwa jest wspólna, dzięki czemu rozwód jest dla nich tylko formalnością. Najczęściej jednak sytuacja nie wygląda tak klarownie. Już na samą myśl o rozwodzie często ogarnia nas przerażenie w związku z ogromem spraw do załatwienia. Z tego powodu wiele osób decyduje się na pomoc adwokata. W związku z czym tak często hasło typu adwokat rozwód  jest wpisywane w wyszukiawarkę.

Czy rozwód jest konieczny?

Zdarza się tak, że jeśli w wyniku postępowania rozwodowego sąd zauważy przesłanki, które umożliwiają dalsze pożycie małżeństwa, pozew może zostać odrzucony. Z tego powodu, porada prawnika jest bardzo ważna. Dzięki pomocy adwokata działającego w roli mediatora ustalenia z małżonkiem mogą być dużo bardziej klarowne, co sprawia, że w wielu sytuacjach sprawa rozwodowa nie będzie konieczna i nie dojdzie do skutku. Należy więc pamiętać, że w każdej sytuacji należy rozważać wszystkie możliwości, które czasem z powodu emocji nam towarzyszących nie zawsze są dla nas widoczne.

Od czego zacząć?

Jeśli jakiekolwiek porozumienie i chęć naprawienia związku nie wchodzi w grę, dalsza pomoc adwokata jest istotna. Kancelaria prawnicza jest miejscem, w którym po przedstawieniu całej sytuacji uzyskamy zarys tego jak mogą przebiegać kolejne etapy rozwodu. Dzięki temu zyskujemy konkretne informacje, wobec których możemy na przykład poczynić dalsze rozmowy z małżonkiem.

Dostarczenie potrzebnych dokumentów

Przygotowanie wszystkich potrzebnych dokumentów może przyprawić o zawrót głowy. Zdarza się, że mimo obszernej wiedzy na temat rozwodu w Internecie, nie zawsze wiemy co powinno być dostarczone do sądu. Dzięki pomocy prawnika dowiemy się jakie materiały powinny zostać przygotowane. Załatwienie wszelkich niezbędnych formalności w sądzie może być zrealizowane za pośrednictwem kancelarii, co sprawia, że cała sytuacja jest dla nas dużo bardziej komfortowa.

Wsparcie profesjonalistów

Jako że rozwód jest często momentem wieńczącym trudną relację i niemiłe doświadczenia warto korzystać z pomocy profesjonalistów. W przypadku rozwodu jest to najczęściej adwokat oraz terapeuta. Korzystając z ich pomocy zapewniamy sobie odpowiednie wsparcie, dzięki któremu rozwód przebiegnie łagodniej, a my szybciej powrócimy do swojej codzienności.

Rozwód a opieka nad dziećmi

Bez wątpienia sprawa rozwodowa staje się nieco bardziej skomplikowana, jeśli chodzi o niepełnoletnie dzieci małżeństwa. Często również spory pomiędzy małżonkami wynikają z powodu nieporozumień dotyczących opieki nad dzieckiem. Pomoc adwokata pozwala na ustalenie konkretnych rozwiązań, w tym porozumienia między rodzicami, co w dalszym przebiegu sprawy rozwodowej będzie bardzo przydatne. Zdarza się również, że jedno z rodziców uchyla się od obowiązków, w tym również w kwestii utrzymania dzieci. Pomoc prawnika może być zatem bardzo przydatna w celu jak najszybszego zrealizowania zabezpieczenia alimentacyjnego.

Mieszkanie i majątek 

Równie istotną kwestią, która bywa powodem wielu dyskusji małżonków jest mieszkanie oraz majątek. Z pomocą prawnika możemy ustalić dogodne warunki korzystania ze wspólnego mieszkania, bądź złożyć odpowiednie wnioski, w których podział mieszkania zostanie orzeczony przez sąd. Sprawa podziału majątku jest bardzo delikatna, często bowiem chodzi o dorobek życia. Z tego powodu najczęściej odbywa się ona jako osobny etap, tuż po zakończeniu sprawy rozwodowej.

Koszty rozwodu

Już na etapie podjęcia decyzji o rozwodzie zastanawiamy się jakie będą koszty postępowania. Taka informacja zależy od wielu czynników. Z tego powodu warto zwrócić się do kancelarii prawniczej, która na podstawie uzyskanych od nas informacji będzie mogła oszacować w mniejszym lub większym stopniu koszty jakie poniesiemy na drodze sądowej oraz przedstawi możliwości umorzenia kosztów jeśli zaistnieje taka ewentualność.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne