Ogólna charakterystyka

Oxandrolon (w skrócie nazywany Oxa) jest sterydem anabolicznym ze stosunkowo niewielką ilością składników androgennych. Zdobył dużą popularność dzięki opinii bezpiecznego środka, który działa skutecznie i przynosi długotrwałe efekty. Przyjmowany jest doustnie, w formie tabletek. Pod względem składu jest on zmodyfikowanym DHT, z grupy SAA jakościowych. Oznacza to, że zbudowana przy jego wsparciu tkanka mięśniowa będzie twarda i bardzo dobra jakościowo. Zwiększa on również znacznie siłę poprzez dynamizację syntezy fosforanu kreatyniny (jest to dosyć rzadko spotykana cecha). Oxandrolon, z reguły nie jest polecany osobom, którym zależy na szybkim i spektakularnym zwiększeniu masy, nie ma on wpływu na zjawisko związane z retencją wody, w związku z czym jego działanie na przyrost wagi jest łagodne. Mimo to, Oxa jest cenionym suplementem, głównie ze względu na trwałość efektów. Niektórzy decydują się łączyć Oxandrolon z innymi sterydami, które są silniejszymi środkami anabolicznymi, takimi jak np. masteron, testosteron czy primobolan.

Dodatkowe cechy

Oxandrolon posiada cechy, dzięki którym jest doceniany nie tylko przez sportowców. Skutecznie pomaga redukować tkankę tłuszczową, stosowany jest więc również jako środek do walki z otyłością. Polem jego działania są głownie okolice brzucha, bioder i tułowia. Steryd stosowany jest również w medycynie, pomagając leczyć niektóre schorzenia lub łagodzić ich objawy, m. in. przy zespole Turnera, w przypadku zaburzeń wzrostu w trakcie dojrzewania, w trakcie terapii AIDS czy przy poparzeniach. Należy jednak pamiętać, że dawki stosowane w trakcie leczenia są inne niż te stosowane przez sportowców, a stan zdrowia pacjentów jest stale monitorowany przez lekarzy. Oxandrolon może być bezpiecznie stosowany przez dłuższy czas, ale przy zachowaniu umiarkowanych ilości zażywania.

Oxa, może być używany przez kobiety, niekiedy jednak zdarzają się przypadki obniżenia głosu u Pań, które zdecydowały się na wybór tego suplementu. Nie ma również przeciwwskazań by korzystali z niego nowicjusze.

Oxandrolon – bezpieczny steryd w odpowiednich ilościach

Oxandrolon jest zdecydowanie opcją bezpieczniejszą od wielu innych przedstawicieli grupy sterydów. Jednak, jak każda substancja, bezpośrednio wpływająca na nasz organizm, musi być stosowana rozsądnie i z umiarem. Choć środek ten nie jest bardzo groźny dla wątroby, to przy dłuższym stosowaniu i w dużych dawkach może spowodować wzrost wskaźników wątrobowych, czyli tzw. ALAT/ASPAT. Może również wpływać negatywnie na równowagę między dobrym i złym cholesterolem. Oxandrolon nie konwertuje do estrogenów, przez co w trakcie ćwiczeń należy uważać na kontuzję stawów. Suplement powoduje wzrost siły, nie wytwarzając przy tym ochrony dla stawów, co może spowodować ich przeciążenie. Ryzyko jest jeszcze większe gdy równocześnie stosuje się dodatkowe środki, np. winstrol. Stosowanie Oxandrolonu może powodować spadek produkcji naturalnego testosteronu, lecz przy stosowaniu umiarkowanych dawek (10 – 30 mg na dobę), następstwo to nie jest tak znaczne jak przy innych sterydach.

Oxandrolon, w pewnym stopniu, można uznać za środek bezpieczny i łagodny, pod warunkiem, że nie przesadzimy. Bezwzględnie należy stosować się do wskazówek dotyczących dawkowania i optymalnego czasu przyjmowania sterydu. Należy także uważać i wystrzegać się tanich podróbek dostępnych na rynku, mogą one zawierać szkodliwe substancje, zagrażające naszemu zdrowiu.

Źródło: https://najlepszekoksy.com/